Špičková svetová metóda

Vyskúšalo to už viac ako milión pacientov na celom svete. Tisíce profesionálov ošetrujú kožné škvrny produktom Cosmelan®.


vysoká dermálna bezpečnosť

prísne normy kvality a početné štúdie účinnosti dokazujú bezpečnosť a toleranciu metódy.


vynikajúce klinické výsledky

výsledky, ktoré podporujú vysokú účinnosť metódy vo všetkých kožných škvrnách.


vysoká spokojnosť pacienta

s viditeľnými výsledkami od prvého týždňa liečby a z dlhodobého hľadiska.

Čo je Cosmelan®?

Cosmelan®, je popredná svetová profesionálna depigmentačná metóda na liečbu najťažších a najodolnejších kožných škvŕn.

Vynikajúce výsledky v krátkodobom a dlhodobom horizonte vďaka jedinečnému mechanizmu dvojitého pôsobenia: nápravnému a regulačnému. Na jednej strane eliminuje viditeľné miesto, ale pôsobí aj na zdroj problému a reguluje nadprodukciu pigmentu, aby sa zabránilo jeho opätovnému výskytu.

cosmelan® výsledky

predtýmpo
predtýmpo

„Úplne to stálo za to. Posledných 8 rokov som bojoval s melazmou. Žiadna iná liečba mi nepriniesla taký úžasný výsledok.“

Evelyn 35 - Filipíny

„Kozmelánová kúra mi vrátila sebavedomie. Teraz vychádzam na ulicu bez toho, aby som bola nalíčená. Naozaj ju odporúčam ľuďom, ktorí nenašli riešenie na škvrny na koži.“

Indira 33- India

„So svojimi výsledkami som veľmi spokojná! Je to prvýkrát po rokoch, čo môžem vyjsť z domu bez toho, aby som si na tvár naniesla mejkap. Som veľmi opatrná na slnku, nosím opaľovací krém a klobúk, takže melazma ma nevracaj sa.“

Rachel 36 - USA

„Začali sa mi robiť tmavé fľaky v oblasti lícnych kostí, ktoré mi pokryli celú tvár! Skúšala som peelingové kúry, mikrodermabráziu, hydrochinón a všetky pleť zosvetlia, ale nezbavia sa fľakov. Preto Rozhodla som sa použiť cosmelan. Po týždni bola moja tvár takmer dokonalá! Moja pleť je bez škvŕn a žiarivá. Podľa protokolu, ktorý mi určil profesionál, škvrny počas celého ošetrenia bledli.“

Catherine, 35- USA

Čo obsahuje cosmelan®?

Metóda cosmelan® je lokálne ošetrenie trvajúce približne 6 mesiacov, ktoré kombinuje jediné salónne sedenie s domácou kúrou potrebnou na dosiahnutie optimálnych výsledkov.

Jediné sedenie v salóne, kde estetický profesionál aplikuje masku s intenzívnym depigmentačným účinkom.

Liečba pokračuje doma. Podľa indikácií a odporúčaní estetického odborníka musí pacient dodržiavať režim aplikácie kozmeceutík komplementárny k metóde, ktorý sa bude meniť podľa fázy a postupu liečby.

Proces depigmentácie pokračuje a pracujeme na zdroji problému pre trvalý výsledok.

cosmelan®

depigmentačné profesionálne ošetrenie

celosvetová referenčná profesionálna depigmentačná liečba.

Často kladené otázky cosmelan®

S cosmelan ® ošetrujeme všetky typy škvŕn melanínového pôvodu, teda škvrny vznikajúce nadprodukciou melanínu vyvolanou viacerými faktormi (hormonálne, genetické, postakné, postdepilačné faktory a pod.), ktoré sa vplyvom slnečného žiarenia zhoršujú. Preto je cosmelan ® účinný pri liečbe škvŕn, ako sú: melazma, pozápalové hyperpigmentácie (PIH), solárne, senilné lentigo a pehy.
cosmelan ® je možné používať v ktoromkoľvek ročnom období, aj keď je vhodné ho používať v čase, keď nie je slnečné žiarenie také intenzívne alebo dlhotrvajúce, ako je zima a jeseň. V prípade, že žijete v horúcom regióne alebo si kúru aplikujete v lete, musíte byť opatrnejší a používať veľmi vysoký opaľovací krém, ako je napríklad melan 130 pigment control , a vyhýbať sa úplne veľmi intenzívnemu a dlhodobému slnečnému žiareniu.
Metóda cosmelan ® pozostáva zo štyroch fáz, ktoré sú potrebné na dosiahnutie cieľového výsledku. Intenzívna depigmentácia vo fáze 1 a liečba pre domáce použitie vo fázach 2, 3 a 4. Celková dĺžka liečby je približne 6 mesiacov, ktorá sa môže meniť v závislosti od závažnosti prípadu.
Najvýraznejšia zmena nastáva niekoľko týždňov po aplikácii masky v kabíne, zlepšuje textúru pleti a škvrny citeľne ubúdajú. To môže vyvolať zavádzajúci pocit úspechu. Počas tohto obdobia bol melanín odstránený z najvzdialenejších vrstiev kože, a preto vidíme škvrnu oveľa vyblednutejšiu a pokožku hladšiu a jemnejšiu, ale pôvod problému ešte nie je pod kontrolou. Melanocyt, bunka, kde sa produkuje melanín, je stále nekontrolovaný a pokračuje v nadmernej produkcii pigmentu (melanínu). Pre prevýchovu melanocytov a kontrolu tejto nadprodukcie je dôležité pokračovať v domácej liečbe s regulačným účinkom,
Ak nedodržíte domáci režim, prerušíte liečbu, a preto nedosiahnete očakávané výsledky. Neaplikovanie depigmentačného krému cosmelan 2 s regulačným účinkom zahŕňa nereguláciu melanocytov a teda pretrvávajúcu nekontrolovanú nadmernú produkciu melanínu. Škvrna sa znova objaví, keď sa obnovia vrstvy pokožky, pretože melanín migruje na povrch, čím sa škvrna stáva čoraz zreteľnejšou.

Nepoužívanie fotoprotekcie, kontrola pigmentu melan 130 , predstavuje veľmi vysoké riziko, že sa škvrna vráti, pretože pokožka je počas ošetrenia citlivejšia a vnímavejšia na vonkajšie agresie.

Minimálne počas prvých troch mesiacov metódy sa neodporúča používať iný typ minimálne invazívneho ošetrenia, ktoré môže spôsobiť kožnú léziu, ako aj peelingy, mikroihličkové, exfoliácie a pod., pretože môže spôsobiť až repigmentáciu. V prípade potreby je vhodné použiť upokojujúce a regeneračné kúry v kabíne aj doma.

V posledných mesiacoch, kedy obmedzujeme pokyny na aplikáciu cosmelan 2 len na noc, môžeme ho kombinovať s ošetreniami, ktoré pomáhajú predĺžiť výsledky, ako je melan tran3x koncentrát a melan tran3x gél-krém .

Keďže nejde o invazívnu liečbu, neznemožňuje vám normálne vykonávať aktivity každodenného života. Pri vykonávaní niektorých činností počas prvých dní, obdobia adaptácie pokožky po ošetrení kabíny, je potrebné postupovať opatrne. Odporúča sa napríklad vyhnúť sa kúpaniu v bazénoch, dlhodobému pobytu na slnku a činnostiam, ktoré zahŕňajú nadmerné potenie.
Po adekvátnom odbornom ošetrení je možné prebytočnú pigmentáciu viditeľne odstrániť. Ide však o dynamický proces, kde nerovnováha, ktorá ich formuje, môže spôsobiť ich opätovný výskyt. Preto, aj keď škvrny nie sú viditeľné, je nevyhnutné aplikovať dennú regulačnú depigmentačnú kúru a fotoprotekciu počas celého roka, aby sa zabránilo repigmentácii.
V prípade, že ste pod vplyvom niektorého zo spúšťacích faktorov pre vznik škvŕn (antikoncepcia, tehotenstvo, letné obdobie, po depilácii, po akné, po peelingu, pod fotosenzibilizačnou liečbou atď.), denná liečebná rutina je nevyhnutné, kombinuje depigmentačné ošetrenie, ako je melan tran3x , s vysokou fotoprotektorom, ako je kontrola pigmentu melan 130 .
Ak sa používa správne a pod dohľadom odborníka, nemali by sa vyskytnúť žiadne vedľajšie účinky. cosmelan® je lokálna liečba, teda minimálne invazívna, ktorá vám nebráni v bežnom každodennom živote. Počas počiatočnej fázy a po ošetrení po konzultácii môže byť pokožka podráždená alebo začervenaná. Je to úplne normálne a očakávané a v priebehu niekoľkých dní zmizne. Počas domácej fázy je bežné pociťovať mierny peeling a citlivosť, čo sú príznaky, ktoré vymiznú pri aplikácii domácich produktov odporúčaných odborníkom.
cosmelan® je depigmentačná liečba; preto nie je indikovaný na liečbu aktívneho akné. Ak by ste chceli liečiť akné v rôznych fázach aknóznej a seboroickej pleti, odporúčame vám lekárske ošetrenie acnelan (aktívny odkaz na spotrebiteľskú stránku acnelanu). Akné má však zápalovú zložku, ktorá môže viesť k vzniku kožných škvŕn, známych ako PIH (Post-zápalová hyperpigmentácia). cosmelan® je účinný na tento typ škvŕn spôsobených akné, na všetky typy pleti a fototypy.
Obidve sú depigmentačné ošetrenia, ktoré prinášajú vynikajúce výsledky, ale cosmelan® je estetické ošetrenie, zatiaľ čo dermamelan® je ošetrenie, ktoré si vyžaduje dohľad a sledovanie lekára. Nový dermamelan® je ošetrenie novej generácie, ktoré má vďaka vyvinutiu neupravenej receptúry dva patenty, ktoré umožňujú komplexnejšie a efektívnejšie pôsobenie pri ošetrení najzávažnejších a najodolnejších škvŕn. Táto inovácia viedla k efektívnejšiemu a pohodlnejšiemu protokolu s výsledkami po 4 mesiacoch liečby.