slnečné žiarenie a pokožka

Slnko je zdrojom energie, ktorá sa na našu planétu dostáva prostredníctvom rôznych vlnových dĺžok (λ) elektromagnetického žiarenia. Ľudia vnímajú vystavenie žiareniu vo forme viditeľného svetla (HEV) alebo tepla, ako je infračervené žiarenie (IR). UV žiarenie je však neviditeľné, takže vystavenie slnku predstavuje nepostrehnuteľné riziko.

Vystavenie slnečnému žiareniu má viacero zdravotných výhod: okrem iného stimuluje syntézu vitamínu D a ovplyvňuje našu náladu. No rovnako ako má pozitívne účinky, môže krátkodobo aj dlhodobo spôsobiť nežiaduce účinky na pokožku.

Koža má obranné systémy proti slnečnému žiareniu, ako je tvorba melanínu alebo uvoľňovanie antioxidačných látok. Nemá však kapacitu prefiltrovať všetky účinky občasného alebo nahromadeného nadmerného pôsobenia na organizmus.

foto ochrana

Účelom fotoprotekcie je predchádzať poškodeniam , ktoré vznikajú na našej pokožke v dôsledku jej vystavenia slnečnému žiareniu.

Použitie vysokého ochranného slnečného faktora v kombinácii so správnou aplikáciou prípravku na ochranu pred svetlom minimalizuje riziká negatívnych účinkov slnečného žiarenia na pokožku .

mesoprotech®

širokospektrálna ochrana pred slnkom

Inovatívny rad, ktorý poskytuje kompletnú slnečnú ochranu proti rôznym typom viditeľného a neviditeľného žiarenia, ktoré dopadá na pokožku.
Špecifické textúry a aktívne zložky vhodné pre každý typ pleti .


aplikačné tipy

Nezostávajte príliš dlho na slnku, pretože fotoprotektory minimalizujú riziká slnečného žiarenia, ale neodstraňujú ich.

Aplikujte v dostatočnom množstve (2 mg/cm2, čo zodpovedá množstvu jednej čajovej lyžičky, na celú tvár, krk a dekolt) 30 minút pred pobytom na slnku.

Zníženie aplikovaného množstva výrazne znižuje úroveň ochrany pred slnkom.

Aplikujte každé 2 hodiny, najmä po plávaní, osušení uterákom alebo po spotení.

Opakovaná aplikácia je nevyhnutná na udržanie úrovne ochrany a účinnosti liečby.

Vyhnite sa slnečnému žiareniu počas poludnia a skorého popoludnia (medzi 11:00 – 16:00).

V prípade intenzívneho slnenia odporúčame nosiť slnečné okuliare a/alebo klobúk.

zistite viac o ochrane pred slnkom

časopis mesoestetic®