Citlivosť pokožky je jedným z hlavných problémov v starostlivosti o pleť. 60 – 70 % žien a 50 – 60 % mužov na svete tvrdí, že má citlivú pokožku (1) . Ako ich to však ovplyvňuje?

Mravčenie, svrbenie, štípanie, pocit pálenia a dočasné alebo trvalé začervenanie sú niektoré z príznakov a symptómov citlivej pokožky, ktorá reaguje na vystavenie vonkajším a vnútorným podnetom (UV žiarenie, znečistenie, zmeny teploty, hormonálne zmeny a pod.) .

Citlivá alebo senzibilizovaná pokožka?

Môžeme rozlíšiť medzi citlivou a senzibilizovanou pokožkou identifikáciou zdroja citlivosti:

  • citlivá pokožka. Citlivá pokožka trpí zmenou bariérovej funkcie a tiež vykazuje zvýšenú reaktivitu v nervových zakončeniach. Výsledkom je, že tieto kože prehnane reagujú na vnútorné a vonkajšie podnety, ktoré by takéto vnemy nemali vyvolávať.
  • senzibilizovaná pokožka. Zdravá pokožka môže príležitostne alebo trvalo trpieť známkami získanej citlivosti.
    Mestské prostredie, znečistenie životného prostredia, UV žiarenie, hormonálne zmeny, stres, používanie nevhodnej kozmetiky či podstupovanie medicínsko-estetických ošetrení sú niektoré z dôvodov týchto reaktívnych prejavov.
Riešenie pre citlivú pokožku je rad riešení špeciálne navrhnutých na liečbu trvalej alebo dočasnej citlivosti pokožky a obnovenie rovnováhy pokožky s maximálnou toleranciou pokožky.

Receptúra ​​so zložkami s uznávanou účinnosťou, ktoré zmierňujú príznaky citlivosti a posilňujú obranné systémy pokožky, bariérovú funkciu a mikroflóru, čím ju posilňujú proti vonkajším agresiám.

Rad s vysokou toleranciou pre tých najnáročnejších odborníkov na starostlivosť o pleť.
(1) Farage MA. Prevalencia citlivej pokožky. Front Med (Lausanne). 2019;6:98.

zistite viac o citlivej pleti

časopis mesoestetic®